S příchodem nové sezóny a první vyjížďky přicházejí i nové poruchy. Na letošní první vyjíždče, jíž byla Velikonoční jízda 31.3. 2018 se opravování nevyhnulo Zdeňkovi S. Již cestou do Tábora z Bechyně čtykrát čistil karburátor, ale nedal se a přece jen dojel na náměstí do Tábora. Zde byl, ale další problém. Motorka přestala házet jiskru. I když to vypadalo, že se domů poveze, nakonec se problém vyřešil zajímavým způsobem, jak je vidět na fotce. A i s takto provizorním způsobem si troufl na vyjížďku. Bohužel motorka nejela podle představ a tak byl rád, že dojel zpět domů. Proto byl zařazen letos jako první do naší černé kroniky.

Cerna kronika 2018 2

Cerna kronika 2018 1

Při závodu když se projíždělo přes různá místa, dokonce i přes chýnovské předměstí začal zlobit pionýr. Naštěstí začal zlobit až v Chýnově. Kde přestal táhnout a vynechával. Po pročištění trysky a výměně svíčky se to nezlepšilo a tak když měl domů jenom kousek tak to vzdal a na pionýru pomalu dojel domů. Závada bude nejspíš v cívce nebo kondenzátoru.

Václavovi na jeho Jawě 350 SV praskl ventil. Jednalo se o docela závažnou závadu. Ventil praskl 5 km od Temelína. Bohužel nezbývalo nic jiného než si zavolat odvoz, neboť tato závada se u silnice opravit nedá.

Zhruba v půlce spanilé jízdy začali problémy s cukáním a motorka přestala táhnout. Vyměnila se svíčka, motorka naskočila, ale problém zřejmě byl někde jinde, neboť po dalších 3 kilometrech opět chcípla. Vyčistily se trysky, ale moc to nepomáhalo. Karel to otočil směrem k domovu. Když jsme se ho potom ptali jak dojel, řikal, a to cituji že: ,,Než jsem dojel, měl jsem hubu plnou benzínu od neustálýho čištění.,,. 

Harachovka 2015

Závada, která patří k těm horším, na chvilku pomohlo odstranit ,,pecku,, z kladívka, ale ne na moc dlouho. Dobíjení totál selhalo. Při pár roztlačeních z kopce motorka chytla, ale ne na moc dlouho. Nezbývalo než motorku domů dotlačit za zadní stupačku. MO2

Při cestě na Žehnání motorek v Milevsku mi po 8 ujetých kilometrech prasklo plynové lanko. Nikdo z nás jsme si náhradní nevzali a tak nezbývalo nic jiného než za plyn tahat provizorně rukou a dojet domů pro nové. Oprava to byla snadná a tak jsme se ani dlouho nezdrželi.

 

Strana 1 z 2

Partneři klubu:

motosport chynov150chynovtoplac

© 2017 Loza