Černá kronika

aneb Závady a opravy na cestách....

Nejede a nejede ... - Zdeněk S.

S příchodem nové sezóny a první vyjížďky přicházejí i nové poruchy. Na letošní první vyjíždče, jíž byla Velikonoční jízda 31.3. 2018 se opravování nevyhnulo Zdeňkovi S. Již cestou do Tábora z Bechyně čtykrát čistil karburátor, ale nedal se a přece jen dojel na náměstí do Tábora. Zde byl, ale další problém. Motorka přestala házet jiskru. I když to vypadalo, že se domů poveze, nakonec se problém vyřešil zajímavým způsobem, jak je vidět na fotce. A i s takto provizorním způsobem si troufl na vyjížďku. Bohužel motorka nejela podle představ a tak byl rád, že dojel zpět domů. Proto byl zařazen letos jako první do naší černé kroniky.

Cerna kronika 2018 2

Cerna kronika 2018 1

Upadlý výfuk - Václav B. (Třeboň)

Jak už to na našich vyjížďkách bývá, občas se objeví nějaká ta závada. Letos se objevila první porucha Vaclavovi. Při cestě do Třeboně mu na jeho Jawě 350 SV mu upadl výfuk. Zavadá to nakonec nebyla nijak závažná, výfuk se přidrátoval a jelo se dál. ČK 4 

Zatim neznámá závada - Karel F. (Čelkovice)

Při závodu když se projíždělo přes různá místa, dokonce i přes chýnovské předměstí začal zlobit pionýr. Naštěstí začal zlobit až v Chýnově. Kde přestal táhnout a vynechával. Po pročištění trysky a výměně svíčky se to nezlepšilo a tak když měl domů jenom kousek tak to vzdal a na pionýru pomalu dojel domů. Závada bude nejspíš v cívce nebo kondenzátoru.

Prasklý ventil - Václav B. (Soběslav)

Václavovi na jeho Jawě 350 SV praskl ventil. Jednalo se o docela závažnou závadu. Ventil praskl 5 km od Temelína. Bohužel nezbývalo nic jiného než si zavolat odvoz, neboť tato závada se u silnice opravit nedá.

Problémy s karburátorem - Karel V. (Harrachovka)

Zhruba v půlce spanilé jízdy začali problémy s cukáním a motorka přestala táhnout. Vyměnila se svíčka, motorka naskočila, ale problém zřejmě byl někde jinde, neboť po dalších 3 kilometrech opět chcípla. Vyčistily se trysky, ale moc to nepomáhalo. Karel to otočil směrem k domovu. Když jsme se ho potom ptali jak dojel, řikal, a to cituji že: ,,Než jsem dojel, měl jsem hubu plnou benzínu od neustálýho čištění.,,. 

Harachovka 2015

Vadná svíčka - Karel F. (Harrachovka)

Závada, která přišla hned po pár kilometrech. Nejdříve to vypadalo na ucpanou trysku, ale nakonec to byla špatná svíčka. Vyměnila se a hned bylo po problému.

Harrachovka 2015 2

Harrachovka 2015 3

Prasklá pojistka - Zdeněk P. (Vodice)

Závada poněkud banální. Ze zkušenosti z minula, nezapomenout si klíček od kastlíku byla závada během pár minut vyřešena.

ČK 3

Zkrat v elektrice - Zdeněk P. (Chyšky)

 

Shořelý drátek před pojistkou. Kdyby si Zdeněk nezapomněl klíček od kastlíků, nebyl problém. Takhle nezbylo než vytrhat drátky z relé a jet bez světel.

 

ČK 1

Prasklé plynové lanko - Karel V. (Dražice)

Opět známá závada, teď už jsme ale lépe připravený a po minulé zkušenosti se vozí plynové lanko sebou rezervní. Stačilo ho vyměnit za nové a bylo po problému.

Drazice 2

Nefunkční dobíjení - Štěpán D. (Moraveč)

Závada, která patří k těm horším, na chvilku pomohlo odstranit ,,pecku,, z kladívka, ale ne na moc dlouho. Dobíjení totál selhalo. Při pár roztlačeních z kopce motorka chytla, ale ne na moc dlouho. Nezbývalo než motorku domů dotlačit za zadní stupačku. MO2

Přihlášení