14. Zemský sjezd JAWistů a ČZťáků na Harrachovce

P1010009

Čas plyne jako voda, motoristická sezóna se pomalu blíží ke konci, a tak se právě dne 5.9 2020 část členů našeho klubu vydala na jednu z posledních akcí v okolí - 14. zemský sjezd JAWistů a ČZťáků na Harrachovce. Do klidného údolí řeky Lužnice se sjely motocykly značky JAWA a ČZ. Zdařilému setkání napomohlo jistě také pěkné počasí, které motocyklisty vylákalo na silnice a na Harrachovku se jich sjelo velké množství.

Účastníci přijížděli na místo srazu mezi jedenáctou až třináctou hodinou, aby si, pěkně v klídku, mohli prohlédnout „mašiny“ ostatních jezdců. Tradičně byly vedeny rozhovory s hosty letošního sjezdu, mezi něž patřili i členové naše klubu, otec a syn Ptákovi. Ti zde vystavovali své dobové, ovšem plně funkční závodní motocykly. Jeden z každoročních vystavovatelů, pan Šedivý, zde představil velkou atrakci, bezvadně šlapající parní stroj.

P1010002

Spanilá jízda byla odstartována v 13:00 hod. a jako vždy vedla nejprve do Tábora, na Žižkovo náměstí. Motory zaburácely v úzkých uličkách táborského starého města a jezdci se vydali  směrem na Větrovy, poté pokračovali do obcí Lom a Obora, kde byla v místním pivovaru naplánovaná přestávka na občerstvení. Trasa dále vedla ve směru na Želeč a Dudov, až ke Stádleckému mostu, kde proběhla klasická soutěž ,,Jízda po pásovině", v níž  se na třetím místě  umístil jeden z našich členů, Václav B.  Kolona pak vyrazila směrem na Malšice, Slapy a zpět do Tábora na Harrachovku, kde, ve velmi přátelské atmosféře, proběhly další soutěže a vyhodnocení celé akce, večer se zde promítaly i dobové filmy s motoristickou tématikou.

Letošní Zemský sjezd byl opět velice vydařený, těšme se tedy na další ročník, na kterém bude náš Veterán klub Chýnov na startu zase v hojném počtu.

 

Další foto na:  https://fucikk.rajce.idnes.cz/5.9._202014._zemsky_sjezd_JAWistu_a_CZtaku_na_Harrachovce/

za VK Chýnov Karel Fučík

Účastníci za VK Chýnov:

Václav B. (JAWA 350 SV)

Karel F. (ČZ 175/487)

Ondřej F. (JAWA 250/353)

Karel S. (JAWA 175)

Karel R. (JAWA 350 OHV)

Jaromír V. (ČZ 501 skútr)

Lukáš F. (ČZ 175/450)

Miloš K. (ČZ 175/450)

Jan st. a Jan ml. P. (ESO 500, JAWA 350)

Miloš V. (JAWA 250/353 ambasador)

Doprovod za VK Chýnov:

Jaroslav F. (YAMAHA XVS 1300)

Václav Z. (YAMAHA Virago 750) 

 

Přihlášení