Fichtl mazec 24 hodin

IMG 20200920 WA0002

Čas plyne jako voda a my jsme se opět zúčastnili „nejtěžšího závodu fichtlů na světě“, který se uskutečnil ve dnech 18. - 19.9 2020 v Dolním Bousově. Letošní ročník ohrožovala již několikrát probíraná koronavirová krize, a proto se jel závod netradičně v září a bez diváků.

Náš tým, startující pod názvem Motosport Chýnov, tvořilo seskupení pěti lidí - jezdci Ondřej Vachta, Karel Fučík, Ondřej Fučík a Bohuslav Špalle, výraznou oporou byl náš skvělý mechanik Jíří Vachta.

fichtlmazec24 180920 256

Do Dolního Bousova jsme dorazili kolem osmé hodiny ranní. Našli jsme místo pro rozložení depa a po přípravě této základny, jsme museli vzít našeho „závoďáka“ na technickou přejímku, kde proběhla kontrola technického stavu stroje a ověření, zda se s ním můžeme zúčastnit závodu, v kategorii Originál. Při následné administrativní přejímce jsme si vyzvedli čipy, které nám měly načítat jednotlivá kola (1 kolo - 3,95 km), dosahovaný čas a ujetou vzdálenost během závodu.fichtlmazec24 190920 91

Start byl naplánován na 15:30, bohužel náš tým ho ale nestihl, protože „závodní pionýr“ zradil hned při tréninku, a tak jsme mu museli dát náležitou péči, abychom mohli vyjet na trať co nejdříve. Oprava nás příliš nezdržela, a proto jsme se mohli rychle zapojit do honby za vítězstvím.IMG 20200919 132348

První polovinou závodu nás provázely lehké závady, jako byla například ucpaná tryska či pecka na svíčce. Únavu pocítil „fichtl“ někdy v noci mezi druhou a třetí hodinou ranní, a díky ní jsme museli provést větší údržbu, aby se dostal zpět do závodní kondice.

IMG 20200919 035819

Ztrátu se nám dařilo stahovat už na začátku druhé poloviny závodu. Pionýr šlapal jako hodinky a výměny v depu probíhaly jen s minutovými zdrženími. Motor sice šlapal, jak měl, ale přesto do cíle „fichtl“ dojel v dezolátním stavu - měl utrženou zadní i přední brzdu, děravou nádrž, nalomená řídítka, píst a kroužky už byly také znatelně opotřebené, o spojce ani nemluvím - ale i tak to zvládl na výbornou!!

1461212814

Vyhlášení výsledků nás velmi potěšilo, protože, oproti minulým ročníkům, jsme se umístili zatím nejlépe, z 59 týmů startujících v kategorii Originál jsme ukořistili 33. místo. Během závodu jsme najeli 521,4 km, spálili 25 litrů benzínu a sáhli si na dno svých sil.

Pořadatelsky byl letošní závod skvěle připraven a nezbývá nic jiného, než se těšit na další ročník.

IMG 7227

za VK Chýnov Karel Fučík

Přihlášení