4. Prvomájová jízda – Odkaz Ing. Luďka Sládka

4. Prvomájová jízda – Odkaz Ing. Luďka Sládka

Dne 1. 5. 2022 byla uspořádaná již čtvrtá „Prvomájová jízda – Odkaz Ing. Luďka Sládka“. Sraz účastníků se svými stroji byl naplánován na desátou hodinu dopoledne. Za doprovodu krásného prvomájového počasí se během půl hodiny sjelo kolem 50 účastníků. Bylo zde různorodé zastoupení všech kategorií jak motocyklů, tak automobilů, většina strojů pocházela z Československé výroby. Sjelo se několik motocyklů typu JAWA a ČZ, ale objevily se tu i zahraniční značky jako Ural, Simson nebo MZ a co se automobilů týká, bylo složení též pestré, od WV brouka po Škodu 105 VB úprava, Lada niva nebo Mercedes.

Foto nádrž

Z Gabrielova náměstí kolona zamířila do Domova seniorů v Chýnově, kde stroje zaburácely na nádvoří a místní klienti si mohli připomenout staré dobré časy. Kolona se zde zdržela asi půl hodiny a pak vyrazila směrem k Mladé Vožici, kde byla naplánovaná další krátká přestávka, aby si stroje i jezdci odpočinuli. Po krátké pauze se kolona dala opět do jízdy a pokračovala směrem do cílové obce s názvem Ostrov, kde na nás čekalo občerstvení od místního sdružení dobrovolných hasičů, čímž jim tímto za všechny účastníky náleží velký dík. Celá trasa vedla obcemi Mašovice, Pohnánec, Dolní Hrachovice, Blanice, Mladá Vožice, Šebířov, Kamberk, Louňovice pod Blaníkem až do Ostrova.

Po delší pauze v Ostrově se motocykly a automobily se svými řidiči vydaly zpět do Chýnova. Trasa vedla přes obce Louňovice pod Blaníkem, Mladou Vožici, Blanici, Ratibořské Hory, Dobronice u Chýnova, Kloužovice do chýnovské restaurace na Bowlingu, kde bylo závěrečné posezení a probíhala volná zábava. Celou akci doprovázelo hezké počasí a všichni si 4. Prvomájovou jízdu užili.

Hlavním organizátorem akce byl Martin Sládek se svou rodinou, za což velice děkujeme a akci zaštítil Veterán klub Chýnov.

 

za VK Chýnov Karel Fučík

Přihlášení