Sobotní vyjížďka 11.4. 2015

13V sobotu 11.4. jsme vyrazili na setkání motorkářů do Soběslavi. Počasí nám přálo a tak jsme po 11. hodině vyrazili z Chýnova.

Při příjezdu do Soběslavi na letiště na nás čekal další člen vyjížďky (Jaromír). Ale zjistili jsme, že sraz se týká hlavně novějších a silnějších motorek a tak jsme se rozhodli si udělat vlastní vyjížďku. Plán byl jet ze Soběslavi do Bechyně.

 

 

 

 

Bohužel po pár kilometrech se objevila první závada na stroji, ucpala se hlavní tryska. Po rozebrání jsem zjistil, že tryska je opravdu ucpaná, ale při vytáčení trysky, uvízl kousek závitu vevnitř a trysku jsme nemohli natočit zpátky. Tak jsem to risknul bez trysky. Otočili jsme to a mířili zpátky do Soběslavi. Motorka jela dost bídně, ale z kopce do Soběslavi to šlo, horší to bylo na křižovatkách, kde se motorka vůbec nechtěla rozjíždět. Proto jsme se rozhodli to zapíchnout na pumpě v Soběslavi. Nezbývalo než zavolat domů a požádat o dovezení nové trysky. Po přivezení správného nářadí a náhradní trysky, jsme kousek zbylého závitu dostali ven, nasadili novou trysku a cesta mohla pokračovat. Brali jsme to jako přípravu na naši plánovanou cestu do Rakouska na Grossglockner. Zjistili jsme, že vézt sebou náhradní trysku nebude od věci.

 

 

 

 

 

1

 

 

 

A tak jsme plán cesty změnili. Rozhodli jsme se, že se pojedeme podívat na Červenou Lhotu, kde jsme potkali motorkáře ze Soběslavi. Tak jsme na chvíli zastavili, zašli si na klobásu a poté vyrazili. Jaromír vyrazil nejkratší cestou domů, protože chvátal.

 

 

5

 

 

 My jsme se rozhodli se ještě projet. Po vyjetí nás trochu začali znepokojovat mraky, počasí se začalo zhoršovat. Ještě jsme zastavili ve vesnici Mnich, pořídil pár fotek u památníku a vyrazili rychle domů, protože počasí se začalo opravdu rychle zhoršovat. Vítr začal foukat čím dál silněji a místy začínalo kapat, domů jsme dorazili těsně před deštěm. Celkem jsme najeli skorem 100 km.

 

 

14

 

Účastníci:

 

Zdeněk (ČZ 250)

Ondra (Jawa 250)

Jaromír (ČZ 175)

 

 

Fotky z vyjížďky:

 

http://www.rajce.net/a11226604

 

 

Video z vyjížďky:

 

 

https://youtu.be/Zb6qF9SKUrs

 

 

 

ondraf

 

© 2017 Loza