Hlavní článek

 

6. prvomájová jízda

Mapa 6. prvomjová jízda 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8. ročník Srazu veteránů Chýnov

V neděli 20. srpna 2023 se v Chýnově na Gabrielově náměstí uskutečnil již 8. ročník Srazu veteránů Chýnov. Letošní účast byla jako vždy výborná a zaregistrovali jsme zde přes 130 historických motocyklů a automobilů. Jako každý rok mezi nás zavítal známý sběratel historických motocyklů a cestovatel Petr Hošťálek, který přijel po své vlastní ose z Českých Budějovic na historickém motocyklu značky BMW, v průběhu srazu s panem Hošťálkem byl jako každý rok udělán rozhovor o jeho cestách a případných nových vzácných historických motocyklech v jeho sbírce. Jako dalším hostem zde byl i někdejší vícemistr světa v ledové ploché dráze Antonín Klatovský starší, který měl zde i po krátkém rozhovoru (kdy nám sdělil své žážitky ze závodů a vyprávěl o konstruování nových závodních motocyklů) autogramiádu, byl zde k vidění i jeho závodní speciál. 

 

klatovsky

FOTO: Antonín Klatovský st. se svým závodním speciálem 

Trasa vyjížďky letos vedla do Jistebnice, kde byla naplánována hodinová pauza na občerstvení řidičů a odpočinek vozidel, neboť počasí přálo a obdařilo nás vysokými teplotami, bylo třeba na chvíli zastavit. Trasa do Jistebnice procházela přes Dobronice u Chýnova, Ratibořské Hory, Ratibořice, Podolí, Jeníčkovu Lhotu, Broučkovu Lhotu, Chotoviny, Řevnov, Vesec a Ludvíkov. Z Jistebnice se zamířilo zase zpět do Chýnova na Gabrielovo náměstí a cestou jsme navštívili obce Drahnětice, Božejovice, Skrýchov u Opařan, Opařany, Stádlec (také jsme zavítali na Stádlecký řetězový most), Dobřejice, Malšice, Slapy, Tábor, Zarybničnou Lhotu a Novou Ves. Celkem trasa měřila 76 km a až na pár "defektů" ji všichni zvládli úspěšně projet.

 

spolecne foto

FOTO: společné foto většiny účastníků 

Po návratu do Chýnova byly jako každý rok vyhlášeny určité výherní kategorie - nejmladší a nejstarší účastník, nejzajímavější motocykl a automobil a nejpočetnější skupina veteránistů. Zláštní poděkování za VK Chýnov bychom tímto chtěli věnovat panu Šedivému z Tábora, který nám na akci představil plně funkční parní stroj vlastní výroby, který demonstrativně poháněl flašinet a těšil se tak velikému zájmu. 

 

parni stroj

FOTO: parní stroj pana Šedivého 

Pro všechny zájemce, kteří rádi vyjedou se svým veteránským strojem nebo jsou vášniví příznivci historického motoristického parku a rádi se pokochají starými stroji, tak je tu pozvánka na již 9. ročník Srazu veteránů Chýnov, který se bude konat 18. srpna 2024, nikde jinde než v Chýnově na Gabrielově náměstí. 

 

Pod tímto odkazem naleznete fotografie z akce: https://www.rajce.idnes.cz/ladislavladislav/album/chynov-setkani-veteranu-2023

 

za VK Chýnov 

Karel Fučík   

 

 

 

 

 

 

 

 

 Veterán Klub Chýnov vznikl v roce 2014 a v současné době čítá 50 členů. Původní myšlenka vzniku klubu spočívala v tom, abychom se na různých veteránských srazech, vyjížďkách a závodech prezentovali jako klub a ne každý sám sebe. Jako poměrně početnou skupinu nás totiž na těchto akcích lidé často dotazovali, odkud jsme přijeli. Když jsme pak naši totožnost spojili s městem s více jak tisíciletou historií a s tradičním motoristickým podnikem Strmý vrch Chýnov, přijímali nás s nefalšovaným údivem, a proto jsme coby motoristé logicky spojili naše veteránské aktivity s dlouhodobě fungujícím místním sportovním motoristickým klubem Motosport Chýnov.
V současné době se naši členové, ať už se svými motocykly nebo automobily, účastní nejrůznějších veteránských srazů, výstav, vyjížděk ale i závodů historických vozidel. Stěžejní pořadatelskou akcí našeho klubu je srpnový sraz Veteránů Chýnov. Za finanční podporu děkujeme především městu Chýnov.

Za Veterán Klub Chýnov
Václav Butal

Přihlášení