6. ročník Srazu veteránů v Chýnově

V neděli, 22. srpna se v Chýnově uskutečnil 6. ročník Srazu veteránů. I navzdory dopolednímu, skoro hodinovému dešti nakonec dorazilo 165 historických motocyklů a automobilů. To je pěkná účast a všem, kdo to nevzd al, děkujeme. Během polední výstavy strojů se uskutečnila autogramiáda držitele tří Zlatých volantů a několikanásobného mistra Evropy v závodech automobilů do vrchu Petra Vojáčka. Tradičně velice originální stroj vždy do Chýnova přiveze známý sběratel motocyklů, českobudějovický Petr Hošťálek. Tentokráte to byl dánský čtyřválcový Nimbus 750ccm z 50. let minulého století. Odpolední vyjížďka pak vedla do Pacova, kde byly všechny stroje hodinu vystaveny na tamním náměstí.

img 9347 kopie 1

5. ročník Srazu veteránů v Chýnově

V neděli, 23. srpna 2020 se uskutečnil 5. ročník srazu veteránů v Chýnově. Účast 173 vystavovaných exponátů byla rekordní. Z tohoto počtu bylo 50 aut a 123 motocyklů. Prohlídku strojů na chýnovském náměstí si nenechaly ujít stovky diváků, mnoho dalších jich pak zdravilo projíždějící kolonu ve vesnicích při okružní vyjížďce na Mladou Vožici, kde byla hodinová zastávka na náměstí. Také tam se přišla podívat spousta místních obyvatel.

P1010098

3. Prvomájová vyjížďka

3. prvomájová jízda

Veterán klubu Chýnov

Odkaz Ing. Luďka Sládka

Sraz:1.5.2019 ……….  1230 – 1300  Gabrielovo náměstí Chýnov, před MěÚ

Trať:Chýnov – náměstí, DS Chýnov – zastávka 30 minut, Dolní Hořice, Horní Hořice, Lejčkov, Oblajovice, Hartvíkov – zastávka cca 10 min, Domamyšl, Bradáčov, Rodná, Radvanov, Mladá Vožice – zastávka, prohlídka muzea, cca 60 minut, Stará Vožice, Hlasivo, Ratibořice, Ratibořské Hory – zastávka cca 10 min, Dub, Mašovice, Chotčiny, CHÝNOV – RESTAURACE

3. ročník Srazu veteránů v Chýnově

Ze Srazu veteránů v Chýnově se pomalu ale jistě stává dobrá tradice. Ten v pořadí třetí se uskutečnil v neděli, 19. srpna. Za krásného letního počasí ho navštívilo přes 140 účastníků – majitelů historických strojů. Pořadatelem byl Veterán Klub Chýnov ve spolupráci s Městem Chýnov.

Zhruba stovku motocyklů a necelou padesátku automobilů mohli diváci obdivovat mezi 11:00 a 12:30 hod. na Chýnovském náměstí, kde všechny nejprve přivítal starosta Města Chýnova Pavel Eybert, který se sám srazu účastnil se svou předválečnou tatrou. Pak se uskutečnilo několik zajímavých rozhovorů, jako například se známým sběratelem historických motocyklů a odborníkem Petrem Hošťálkem z Českých Budějovic, který zároveň vyhrál i speciální cenu pro nejstarší stroj, neboť do Chýnova zavítal se svým předprvoválečným Douglasem 350ccm z roku 1914, s nímž posléze absolvoval i celou vyjížďku.

2. Prvomájová vyjížďka

Stejně jako minulý rok se na 1. Máj uspořádala společná vyjížďka. Letos tomu nebylo jinak. Opět se sjelo plno strojů  a zúčastnil se téměr celý VK Chýnov. Trasa měla celkem 47 kilometrů a vedla okolím Chýnova. Nejdříve se jelo do Domava seniorů v Chýnově, poté do Dětského domava v Radeníně, další zastávka byla v Krátošicích, kde se bylo možné podívat na místní rozhlednu. Poté Brandlín, kde byla možnost prohlídky místního zámku. Vyjížďka končila v Chýnově v restauraci na Bowlingu.

 KOMPLETNÍ FOTOGALERIE: https://www.rajce.net/a15163981

Ondraf

1. Prvomájová jízda okolím Chýnova

1maj 4Na státní svátek 1.5. 2017 jsme v Chýnově uspořádali Prvomájovou jízdu okolím Chýnova. Všichni členové našeho klubu se sešli na náměstí před Městským úřadem v Chýnově.

1. ročník Srazu veteránů v Chýnově

2016 Chynov1

Dne 21.8. 2016 jsme jako klub uspořádali první sraz veteránů v Chýnově. Jsme rádi za podporu všech, kteří se podíleli na přípravě srazu a všem, kteří i přes špatné dopolední počasí, přijeli podpořit náš klub svou návštěvou. Jsme moc rádi, že na 1. ročníku jsme měli 80 registrovaných účastníků.

Přihlášení