IMG 20200920 WA0002

Čas plyne jako voda a my jsme se opět zúčastnili „nejtěžšího závodu fichtlů na světě“, který se uskutečnil ve dnech 18. - 19.9 2020 v Dolním Bousově. Letošní ročník ohrožovala již několikrát probíraná koronavirová krize, a proto se jel závod netradičně v září a bez diváků.

 Soběslav věž

V sobotu 12.8. 2020 pořádal VCC Soběslav sraz veteránů. Vozidla se sjela na Soběslavské náměstí a zcela ho zaplnila. Bylo zde k vidění hodně zajímavých motocyklů a aut. Mě nejvíc zaujaly velorex, který měl za sebou připojenu malou atrapu velorexu, dále osmi!! válcová Honda, krásné Felicie a nová JAWA Indické výroby (veškeré součástky do této motorky se již začali vyrábět v Indii, v bednách se převezou do Týnce a zde se smontuje motocykl).

Veselí

Dne 22.8. 2020 se konala akce s názvem Selské baroko - O pohár města Veselí nad Lužnicí. Jednalo se o 9. ročník soutěže orientační jízdy, spojené se srazem policejních, hasičských a vojenských sborů, kterého jsme se zúčastnili s naším vozem ŠKODA 120 L v provedení "Veřejná bezpečnost", spolu s kamarády, kterým jsme zajišťovali doprovod pro obrněný transportér OT 64.

P1010009

Čas plyne jako voda, motoristická sezóna se pomalu blíží ke konci, a tak se právě dne 5.9 2020 část členů našeho klubu vydala na jednu z posledních akcí v okolí - 14. zemský sjezd JAWistů a ČZťáků na Harrachovce. Do klidného údolí řeky Lužnice se sjely motocykly značky JAWA a ČZ. Zdařilému setkání napomohlo jistě také pěkné počasí, které motocyklisty vylákalo na silnice a na Harrachovku se jich sjelo velké množství.

Pták Jan 2020 I

V neděli 26.7.2020 se jel 39. ročník Nepomuckého trojúhelník a jelikož pořadatelé každoročně vypisují i tzv. "vloženou jízdu", určenou jak pro cestovní, tak i pro závodní motocykly, kdy účastník této jízdy nemusí mít sportovní licenci. Využil jsem toho a poslal přihlášku.

782726

Milí čtenáři, chceme se s vámi podělit o zážitky ze Slapského moped srazu, který se konal v sobotu 1.8. 2020 na hřišti ve Slapech u Tábora. Sjelo se zde mnoho malých strojů a v rámci akce, zde byla možnost hned několika soutěží (jízda zručnosti, dovednostní zkouška, vyšroubovat svíčku z válce) a samozřejmě ani nechyběla spanílá jízda vedoucí ze Slap na Žižkovo náměstí v Táboře a zpět.

Strana 1 z 11

© 2017 Loza